icon language english

Studentská unie Jihočeské univerzity

Florbalové derby JU x VŠTE

Vítězství pro VŠTE

09:41, 24/05/2024

V pondělí 13. května 2024 se ve Sportovní hale v Českých Budějovicích uskutečnilo očekávané florbalové derby mezi dvěma budějovickými univerzitami – Jihočeskou univerzitou (JU) a Vysokou školou technickou a ekonomickou (VŠTE). Po napínavém souboji, plném dramatických momentů, nakonec zvítězila VŠTE s výsledkem 4:2.

Před samotným začátkem zápasu proběhla autogramiáda dvou významných reprezentantů českého florbalu, Tomáše Jurca a Filipa Langera. Tato událost přilákala mnoho fanoušků, kteří si nenechali ujít příležitost získat podpisy od svých idolů.

Rektoři obou univerzit slavnostně dovedli své týmy na hrací plochu. Následně primátorka města Českých Budějovic symbolicky vyhodila první míček, čímž oficiálně odstartovala utkání.

V první a druhé třetině dominoval tým VŠTE, který si vybudoval solidní náskok. Jejich precizní hra a taktika vedly k tomu, že JU se dlouho nedařilo prosadit. V průběhu třetí třetiny se však situace začala měnit. JU se podařilo stáhnout náskok soupeře a vstřelit dva góly, čímž se dramaticky zvýšilo napětí v hale. Přestože se JU velmi snažila, tým VŠTE si své vedení udržel a dokázal zápas dotáhnout do vítězného konce.

Na zápas se přišlo podívat kolem 300 fanoušků, kteří vytvořili napínavou a elektrizující atmosféru. Diváci hlasitě povzbuzovali své týmy a jejich podpora byla slyšet během celého utkání.

Florbalové derby mezi JU a VŠTE se stalo událostí, na kterou se bude dlouho vzpomínat. Nejenže nabídlo skvělý sportovní zážitek, ale také posílilo komunitního ducha a rivalitu mezi oběma univerzitami. Gratulace patří týmu VŠTE k zaslouženému vítězství, zatímco JU si zaslouží uznání za svou odhodlanost a bojovnost, kterou předvedla zejména ve třetí třetině.

Děkujeme partnerům akce:

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Vysoká škole technická a ekonomická v Českých Budějovicích 
Město České Budějovice
Jihočeský kraj
Budějovický Budvar
Skupina ČEZ 
GoDrive – českobudějovický carsharing  
Portál Studentský život
 

Další články

Všechny články