icon language english

Studentská unie Jihočeské univerzity

Fotbalové derby: JU vs. VŠTE

Vítězství pro JU

16:40, 25/06/2024

Ve středu 15. května 2024 se na hřišti SK Čtyři Dvory odehrálo dlouho očekávané fotbalové derby mezi Jihočeskou univerzitou (JU) a Vysokou školou technickou a ekonomickou (VŠTE). Tento zápas byl jedním z vrcholů Univerzitní fotbalové ligy a přilákal okolo 250 nadšených diváků, kteří přišli podpořit své týmy a užít si vzrušující atmosféru sportovního klání. Organizátoři zajistili bohatou nabídku občerstvení, včetně oblíbeného piva Samson, což přispělo k celkově příjemné atmosféře.

JU vstoupila do zápasu velmi razantně a hned od prvních minut diktovala tempo hry. Již v jedenácté minutě padl první gól, kdy si jeden z obránců VŠTE nešťastně srazil míč do vlastní sítě. Tato nešťastná událost dala JU vedení 1:0 a povzbudila jejich útočné ambice.

O pět minut později, v šestnácté minutě, JU opět skórovala a zvýšila náskok na 2:0. JU pokračovala v tlaku a před koncem prvního poločasu opět udeřila. Do šaten hráči odcházeli s pohodlným vedením 3:0. V této části hry se naplno projevilo pravidlo „nedáš, dostaneš“.

Po přestávce se VŠTE snažila změnit průběh hry a do druhého poločasu nastoupila s větším odhodláním. Nicméně JU si stále udržovala převahu na hřišti, kontrolovala hru čímž zvýšila své vedení na 4:0.

Navzdory výraznému náskoku JU se VŠTE nevzdávala a pokračovala v boji. Jejich snaha byla nakonec korunována úspěchem v závěru utkání, kdy se jim podařilo vstřelit čestný gól a upravit konečné skóre na 4:1. Tento gól přinesl trochu radosti jejich fanouškům a ukázal, že tým má bojovného ducha.

Výsledek 4:1 zajistil JU druhé místo ve skupině Univerzitní fotbalové ligy, což je pro tým velký úspěch a odměna za jejich tvrdou práci a nasazení během celé sezóny. Vítězství v tomto derby nejen posílilo jejich pozici v lize, ale také zvýšilo morálku týmu před nadcházejícími zápasy.

Za nejlepší hráče zápasu byli vyhlášeni Martin Červenec z VŠTE a Filip Votava z JU.

Velké poděkování patří všem fanouškům, kteří přišli podpořit své univerzitní sportovce. Jejich přítomnost a hlasité fandění vytvořily skvělou atmosféru, která přispěla k nezapomenutelnému zážitku pro všechny zúčastněné.

Fotbalové derby mezi JU a VŠTE opět ukázalo, jak velký význam má univerzitní sport pro komunitu a jak dokáže spojit lidi. Těšíme se na další sportovní události a věříme, že podpora našich fanoušků bude i nadále silná. Děkujeme všem, kteří přišli a vytvořili nezapomenutelnou atmosféru!

Děkujeme partnerům akce:

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích

Vysoká škole technická a ekonomická v Českých Budějovicích 

Město České Budějovice

Jihočeský kraj

Budějovický Budvar

Skupina ČEZ 

GoDrive – českobudějovický carsharing  

Portál Studentský život

Další články

Všechny články