icon language english

ESN USB Budweis

Erasmus Student Network (ESN) USB Budweis je Mezinárodní studentský klub, který působí na Jihočeské univerzitě.
V České republice se řadí 18 sekcí, které najdeme po celé zemi. Naše aktivita není omezena pouze na území České republiky, právě naopak. Náš spolek byl založen v roce 2019 připojením dlouhodobě působícího Mezinárodního studentského klubu Jihočeské univerzity (ISC USB) do největší evropské neziskové studentské sítě Erasmus Student Network. 

O nás

Erasmus Student Network (ESN) USB Budweis je Mezinárodní studentský klub, který působí na Jihočeské univerzitě. V České republice se řadí mezi 18 sekcí, které najdeme po celé zemi. Naše aktivita není omezena pouze na území České republiky, právě naopak. Náš spolek byl založen v roce 2019 připojením dlouhodobě působícího Mezinárodního studentského klubu Jihočeské univerzity (ISC USB) do největší evropské neziskové studentské sítě Erasmus Student Network.

Spolek čítá okolo 40 aktivních členů napříč fakultami a ročníky, kteří vedou různorodé aktivity a dále okolo 80 studentů, kteří působí jako tzv. Buddies pro zahraniční studenty.

  Více o našem spolku a celé komunitě dobrovolníků ESN naleznete zde: https://www.esncz.org/what-esn 

Naše aktivita

  • Dobrovolná pomoc zahraničním studentům
  • Zlepšování vzájemného mezikulturního porozumění
  • Integrace zahraničních studentů v českém prostředí
  • Umožnění studentům poznat českou kulturu prostřednictvím výletů, kulturních a vzdělávacích akcí
  • Poskytování vlastním členům možnost k rozvoji jejich zkušeností a dovedností prostřednictvím podílení se na chodu spolku a dále rozšiřování jejich znalosti účastí na workshopech, školeních, vzdělávacích seminářích a jiných podobných akcí
  • Navazování mezinárodní spolupráce s dalšími ESN spolky


 

Členové spolku

Spolek je tvořen aktivními členy, kteří stojí za aktivitami, které pořádáme pro zahraniční studenty. Jde o vzdělávací programy zaměřené na vzájemnou výměnu vědomostí. Dále se jedná o sportovní aktivity a výlety po Čechách a samozřejmě není nouze i o kulturní program.

  

    V čele spolku jsou členové tzv. Board vedení, zajišťující chod spolku. A tak se naše vedení sestává ze sedmi členů, kteří zastávají své dané pozice. Pokud máte zájem a chtěli byste se dozvědět více o našem vedení neváhejte nás kontaktovat skrze naši  Facebook stránku http://esnusb.cz/ či Instragramový profil esnusb nebo e-mailem jednotlivé členy:

    Michal Černý                  president@esnusb.cz
    Lenka Nedvědová           vicepresident@esnusb.cz
    Anna Michalčíková          lr@esnusb.cz
    Monika Opelková            communication@esnusb.cz
    Tereza Skotnicová          hr@esnusb.cz
    Jana Capůrková             treasurer@esnusb.cz
    Petr Vondrys               eventcoordinator@esnusb.cz

 Nedílnou součástí jsou aktivní členové spolku a další koordinátoři, kteří se zamřející na konkrétní akvita např. Erasmus in schools či sportovní utkání.

Články ESN USB

Všechny články ESN USB