icon language english

Studenti studentům

Studentská unie Jihočeské univerzity

Studentská unie Jihočeské univerzity vznikla v roce 2013 v návaznosti na úspěch prvního seznamovacího kurzu pro první ročníky. Je to největší spolek na univerzitě a pořádá největší akce pro studenty v Českých Budějovicích. Mezi ty nejoblíbenější akce patří Welcome semestr party, Seznamovák JU, Kampus žije, Art day a univerzitní Zavírák. SUJU pořádá i přednášky a workshopy a množství studentských kvízů.

O nás

Studentská unie Jihočeské univerzity. Vytváří spoustu zajímavých akcí, co se týče přednášek, workshopů, společenských akcí, festivalů a party. Spolek, který se snaží studentům zpříjemnit pobyt a studium na Jihočeské univerzitě. Všichni nás znáte, každý den se společně potkáváme v Kampusu. Všichni znáte naše akce, na které rádi chodíte a společně s námi se bavíte. Víte, že na nás se můžete kdykoliv obrátit s kdejakým nápadem a my se budeme snažit vám ve spoustě věcech vyhovět. Co ale bohužel mnozí z vás neví a co nebylo dosud odkryto, je fungování spolku a jednotlivé kroky, které vedou k uspořádání akcí, kdy vy vidíte pouze finální výsledek. Pravidelné meetingy Spolek má každý týden organizovaný meeting po dobu jedné hodiny, mnohdy i více. Jako prvním bodem schůze je skládání nadcházejících akcí a rozdělení povinností. Dále hlavní koordinátor předešlé akce vždy vyhradí několik plusů, mínusů a také zlepšení do budoucna.

Realizace akcí pro vás studenty

Bohužel nic není jen o zvednutí telefonu! Každá akce má svůj přesný řád a jednotlivé kroky, bez kterých se nemůže obejít. Na každé schůzi spolku skládáme dohromady koordinační tým v čele s hlavním koordinátorem, který řídí a realizuje jednotlivé akce. Každý člen poté dostane na starost práci, která má přesný deadline. Může to být práce jako je příprava výzdoby, zajištění prostor či občerstvení, seskupení otázek na kvízy a následné přípravy prezentací. Tato práce není jen na týden, zabere spoustu času a jeden člověk ji nedá dohromady. PROTO JSME TÝM!

Členství je dobrovolné

Každý student, který se do spolku přihlásí, to udělá jen z vlastní vůle. Další důvody mohou být různé. Seznámení se s novými lidmi, seberealizace, dostání se k novým příležitostem, učení se novým věcem a mnoho dalšího.

Výhody členství

To, že jsi členem nebo členkou spolku sice není finančně hodnocené, ale má to mnoho výhod. Např. tu, že jsi neustále v centru dění, ovlivňuješ studentský život na Jihočeské univerzitě a realizuješ se v čem chceš. Vzhledem k tomu, že úzce spolupracujeme s oddělením marketingu JU, může se ti stát, že tě přímo JU osloví pro realizaci například veletrhů vzdělávání apod. Za to pak dostáváš mimořádné stipendium, univerzitní merch apod. Zároveň máš větší šanci dostat se jako instruktor na Seznamovák, kde potřebujeme schopné lidi a parťáky do týmu.

SUJU pro své členy připravuje řadu školení a nechybí ani každoroční teambuilding.

Nemusíte se nás bát

Jsme studenti a všichni jsme si rovni. Máme každodenní problémy jako každý jiný, řešíme studium a spoustu dalších věcí. A hlavně jsme lidi! Takže pokud nás někde vidíte sedět, nebojte se za námi přijít a pobavit se s námi! My vám hlavy neukousneme, a hlavně se rádi seznamujeme s novými lidmi Vaše SUJU ♥

Články SUJU

Všechny články SUJU

Kontakt

Neváhejte nás kontaktovat.

+420 736 726 433
suju@suju.cz