icon language english

Adventní koncert Jihočeské univerzity

Rektor a vedení Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích Vás zve na Adventní koncert v katedrálním kostele sv. Mikuláše v Českých Budějovicích v úterý 13. prosince 2022 od 19 hodin.

Součástí programu bude:

– slavnostní projev rektora Jihočeské univerzity

– vystoupení dětského pěveckého sboru Carmína.

O Carmíně:
Úspěšný a vyhledávaný Českobudějovický dětský pěvecký sbor Carmína vznikl v roce 2006. Působí pod hlavičkou ZŠ a MŠ J: Š. Baara. V současné době má osm oddělení, ve kterých pracuje 260 dětí a studentů od 4 do 25 let. Koncertní oddělení sdružuje děti a studenty základních, středních a vysokých škol, je držitelem šesti Grand Prix z mezinárodních soutěží. Za vynikající reprezentace v zahraničí byly sboru na soutěžích v Itálii, Švédsku, Finsku, Estonsku, Německu, Francii, Japonsku uděleny pamětní listy Jihočeského kraje a města České Budějovice. Carmína také obdržela pamětní desku od prezidenta Malty při celovečerním koncertu na Maltě. Sbor získal pamětní medaili statutárního města České Budějovice. Pěvecký sbor spolupracuje s umělci vážné a populární hudby.
K největším úspěchům Carmíny patří ocenění  Grand Prix z I. Mezinárodní soutěže hudby a umění TOKYO STARS 2021, Grand Prix z VII. Mezinárodní online umělecké soutěže START 2020 v St. Petersburgu /Rusko/, Grand Prix ze III. Mezinárodní soutěže talentů 2019 v Berlíně /Německo/, Grand Prix z XIV. Mezinárodního festivalu hudby a umění 2019  v Paříži /Francie/, 1. místo z XVII. Mezinárodního mládežnického festivalu umělecké tvořivosti “Země je náš společný domov” 2019 v Jekatěrinburgu /Rusko/, Laureát Grand Prix X. ročníku mezinárodní soutěže a festivalu umělecké kreativity 2018 v Estonsku, Švédsku, Finsku a Grand Prix z Mezinárodního soutěžního festivalu Queen Choral Festival 2014 v Itálii.
Carmína pracuje pod vedením sbormistryně  Mgr. Jitky Šimkové, na klavír doprovází koncertní klavírista Sergey Perepeliatnyk.

 

Koncert je určen všem absolventům, studentům i zaměstnancům Jihočeské univerzity, jejich blízkým a přátelům.