icon language english

Budweis Bigfoots – Quadball team

Jsme povětšinou Budějčáci, co mají rádi sport a svět Harryho Pottera. Pokud tyhle dvě věci spojíme dohromady, dostaneme to, co všichni podvědomě známe - hru jménem Famfrpál (Quadball).

Působíme v Českých Budějovicích od roku 2018, kdy jsme poprvé vylétli v létě na košťatech do městského parku Stromovka. Chvilku nám trvalo, než jsme se sehráli, poznali a naučili se pravidla dle mezinárodních regulí, nicméně nás zápal pro hru popoháněl dál a v tuto chvíli děláme famfrpál dostupnější pro všechny. Nekoukáme na vzhled, věk, sportovní schopnosti, barvu pleti, pohlaví nebo sexuální orientaci. Prosazujeme rovnost vnímání ve všech těchto aspektech, stejně jako možnost se správně bavit. Fungujeme nejen jako tým, ale i jako kamarádi. Nejsme jen Potterheads, jsme lidi, kteří mají rádi zábavu, nebojí se hýbat nebo si přijít zlepšit náladu do fajnový party.

Proč je dobré hrát za Budweis Bigfoots?

Získáš tím především mnoho zkušeností, fyzickou zdatnost a možnost se prosadit v rozvíjejícím se sportu. Poznáš mnoho fajnových lidí, navštívíš mnoho měst i států v rámci turnajů a rozhodně zjistíš, že je to snazší, než to vypadá.

Tréninky

Dvakrát týdně nás můžete v odpoledních hodinách potkat v městském parku Stromovka, kde lítáme sem a tam. Snažíme se trénovat, jak nám to počty hráčů, upravený povrch a počasí dovolí. Na konání tréninků se domlouváme demokratickým hlasováním dle časových možností každého z nás, tudíž nemusíte mít obavy, že by to neklaplo vůbec.

 

Co na trénink?

Co si s sebou vzít? Vlastně nic moc - dobrou obuv (nejlépe kopačky), sportovní oblečení (které nevadí, že si sem tam člověk zašpiní), dostatek tekutin a chuť si zahrát. Zbytek zapůjčíme, vysvětlíme, zaučíme.

Členské poplatky

Nevyžadujeme žádné poplatky pro vstup do týmu. Pokud byste chtěli přispět na chod týmu, budeme jen rádi. Prostředky využijeme například pro nákup sportovních potřeb nebo k zaplacení nezbytných nákladů pro propagaci a administrativu týmu.

Jak se to hraje?

Kdybychom popsali vše, co se týče pravidel hry, neměli byste důvod přijít, tudíž se přijďte podívat a rovnou si to i zkusit!

Kontakt

Fungujeme na IG i na FB, nebo nám pošli mail na adresu: budweis@quidditch.cz - pokud Tě něco zajímá, kontaktuj nás tam!