icon language english

Studentský život na JU

Spolky

Přehled studentských spolků na Jihočeské univerzitě.

 

Studentská unie Jihočeské univerzity

Studentská unie Jihočeské univerzity

Studentská unie Jihočeské univerzity vznikla v roce 2013 v návaznosti na úspěch prvního seznamovacího kurzu pro první ročníky. Je to největší spolek na univerzitě a pořádá největší akce pro studenty v Českých Budějovicích. Mezi ty nejoblíbenější akce patří Welcome semestr party, Seznamovák JU, Kampus žije, Art day a univerzitní Zavírák. SUJU pořádá i přednášky a workshopy a množství studentských kvízů.

Ladislav Hadrbolec

Předseda

hadrbolec@suju.cz

Seznamovák JU

Seznamovák JU

736 726 433

seznamovakju@gmail.com

Nastupuješ do prváku? 

Pak neváhej a pojeď s námi na Seznamovák. Kromě toho, že poznáš svojí školu, zjištíš jak to na ní funguje a naučíš se s IS STAG, máme pro tebe připravený i dech beroucí program. Skok z mostu, bumperball, zumba, show Na stojáka, vodní fotbálek a skvělý teambuilding jsou samozřejmostí. To vše a mnohem více zažiješ během čtyř dnů na Vranovské pláži.

ESN USB Budweis

ESN USB Budweis

Erasmus Student Network USB Budweis je studentským spolkem při Jihočeské univerzitě (University of South Bohemia). Spolek čítá okolo 15 členů napříč fakultami a ročníky, kteří vedou různé aktivity a dále okolo 40 studentů, kteří jsou tzv. buddies pro zahraničního studenta.

Tento spolek byl založen v roce 2019 připojením dlouhodobě působícího Mezinárodního studentského klubu Jihočeské univerzity (ISC USB) do největší evropské neziskové studentské sítě Erasmus Student Network.

Klub absolventů Jihočeské univerzity

Klub absolventů

info@jcu.cz

Klub absolventů Jihočeské univerzity

Klub absolventů JU nabízí svým členům další informační, vzdělávací, kulturní a společenské akce a je určen všem, kteří na JU úspěšně absolvovali své studium v rámci nabízených bakalářských, magisterských i doktorských studijních programech.

Univerzitní křesťanské hnutí (UKH)

Jsme skupina křesťanů studující na Jihočeské univerzitě. Pokud hledáš skupinku, kde se můžeš sdílet, ať už věříš nebo ne, přijď se mezi nás podívat.

Budweis Bigfoots – Quadball team

Budweis Bigfoots

budweis@quidditch.cz

Jsme povětšinou Budějčáci, co mají rádi sport a svět Harryho Pottera. Pokud tyhle dvě věci spojíme dohromady, dostaneme to, co všichni podvědomě známe - hru jménem Famfrpál (Quadball).

Studentský spolek historie FF JU

Studentský spolek historie FF JU

Studentský spolek historie FF JU vznikl v roce 2021 a již v první roce jeho členové uspořádali sérii kariérních seminářů v oblasti kultury pro studenty Jihočeské univerzity a širokou veřejnost. Spolek vznikl jako experimentální platforma pro studenty, kde si mohou vyzkoušet organizaci různých akcí v oblasti kultury a propojit své studium s praxí.

Ondřej Lee Stolička

Sekretář

studhisju@gmail.com